Reference

„Bylo to poprvé co jsem takhle někde byl fotit. Myslím že takovéhle akce jsou super! Umělecká duše stále hladoví po něčem novém. Je třeba ji obohacovat, ať nemá hlad.“

Adam Miština, účastník fotokursu Bezpečný Orient, Istanbul 2014

 Chcete se naučit fotit? A opravdu dobře? Pak potřebujete dobrého učitele. Učitele, který vás provede základy ovládání vaší zrcadlovky, objeví s vámi spoustu nastavení, o kterých se snad ani v návodech nepíše. Učitele, který s vámi bude mít obrovskou trpělivost a nebude mu vadit, že zase znovu používáte středovou kompozici. Že najít takového učitele je nereálné? Není. Já o jednom vím. Je to Topi Pigula. Vynikající fotograf a skvělý člověk. Provede vás taji fotografování a vy, díky němu, získáte jiný pohled na fotky, svět, cestování. A posunete se. A toho posunu si brzy všimne nejen vy, ale i vaše okolí, kterému se začnou vaše fotografie více líbit. A to vás požene dál. Díky Topi. Díky Tobě mám skvělé fotky z Barmy.

Soňa Patočková, absolvovala průzkum pro připravovanou akci v Barmě, prosinec 2015

Davida Hainalla znám více než 10 let a to jako učitele, sportovního instruktora či přednášejícího. Naučil mě základům bezpečného lezení a byl vždy ochotný poradit. Právě pro jeho přístup k outdoorovým sportům ho považuji za spolehlivou osobu.

Tomáš Zajíc, bývalý student a absolvent celé řady sportovních kurzů

S Davidem jsem cestovala dvakrát. Oba výlety byly báječné a okořeněné nezapomenutelnými zážitky. David je skvělý organizátor, který při plánování akcí myslí snad úplně na všechno. Je velice zodpovědný, trpělivý, praktický, domluví a vyjedná, co je potřeba. Jako žena jsem se na zájezdech s ním cítila velice bezpečně . A proto, jestli někdy vyrazím do mé vysněné Indie, bude to s Davidem.

Martina Zedníková, účastnice průzkumných akcí na Helgolandu a ve Slowiňském NP (květen a září 2014)

Topi, pojedu s Tebou ráda zase, protože objevuju jaké skryté síly mám.

Magda Dvořáková, absolventka víkendového fotografického soustředění vChlupaté vsi, 2013

Nemusíte se trmáce daleko za hranice, nemusíte mít drahé letenky a čtyřhvězdičkový hotel, abyste zažili něco, na co na budete ještě hodně dlouho rádi vzpomínat. Focení na Helfštýně stálo za to. Prima lektor, prima program, prima lidi

S díky, účastnice kurzu Veronika Jurečková, jarní focení pod Helfštýnem, duben 2014

Pokud chce člověk jet za poznáním a pohodou, tak lepší party není.

Michal Skalka, účastník fotografické expedice, únor Srí Lanka 2013

Fotit není těžké, nastavíte foťák na automat a většinou to nedopadne úplně blbě. Ale Topi z Foto-tripu vám ukáže, jak to udělat, aby fotka byla dílem vaším a ne nějakého automatu. A to stojí za to. Díky.

Pavla Dorničová, účastnice Jarního focení pod Helfštýnem, 2013

Skvělí průvodci, výborné jídlo od Topiho, bezva program, není co dodat, výlet s Foto-trip.cz předčil moje očekávání. Děkuji.

Jana Kantorová, účastnice fotografické expedice na Helgoland a Dune

Ráda bych poděkovala za možnost zúčastnit se fotokurzu s Topim Pigulou.Během dvou dní jsem se pod Helfštýnem naučila část ze základů focení právě díky lektorovi, který skvěle dokázal skloubit potřebu teorie s důležitou částí praktickou. To vše v naprosto skvělé a pohodové atmosféře, kterou Topi dokáže vytvořit. Doporučuji všem těm zájemcům, kteří chtějí fotit a neví, jak začít i všem těm, kteří už s focením mají nějaké zkušenosti!
 Milada Hronová, účastnice fotografického víkendu Jarní focení pod Helfštýnem, 2015